Teisinė forma - biudžetinė įstaiga
Adresas - Likiškėlių g. 14, Alytus, 63163 
Įstaigos kodas - 191055331
Telefonai - (8 315) 76 620
                               76 621
El. paštas -  ld@boruzele.alytus.lm.lt

REKVIZITAI

Vis labiau mažėja šiuolaikinių vaikų noras skaityti. Išaugusi emocinė priklausomybė nuo kompiuterinių žaidimų. Atsižvelgiant į tai Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ ugdytiniai ir pedagogai kovo 2-6 dienomis dalyvavo edukaciniame prevenciniame projekte „Knygos savaitė“.

Knygos padeda lavinti kalbą, žodyną. Jos moko išreikšti savo mintis, suvokti save ir kitus, suteikia žinių, lavina vaizduotę, teikia naujų sąvokų, idėjų, plečia supratimą, ugdo emocijas ir gebėjimą įsijausti, tobulina gebėjimą atsidurti kito žmogaus vietoje. Knygos gali suteikti jėgų ir įkvėpimo, linksminti ir jaudinti, priversti juoktis ar verkti, taip pat nuraminti.

Kovo pirmąją savaitę Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ ugdytiniai kalbėjosi apie knygas, jų atsiradimo istoriją, knygų įvairovę ir kam reikalingos knygos. Turėjo galimybę patys pagaminti knygą, nupiešti ar spalvinti iliustracijas. Vaikai išsiaiškino, kad norint išleisti knygą, pirmiausiai reikia sukurti tekstą. Kai kurie pamėgino tai padaryti.

Vyresnieji ir priešmokyklinių grupių ugdytiniai „gydė“ knygas. Jie klijavo ir tvarkė senas, suplyšusias knygeles, po to džiaugėsi gautais rezultatais.

Kovo 6 dieną, gražų penktadienio rytą,  sukvietėme ugdytinius į „Knygos savaitės“ šventę. Visi vaikai su savimi iš namų atsinešė mėgstamiausią savo knygelę. Logopedė Zita Vasiliauskienė, tapusi Pepe Ilgakojine, pagelbėjo Smalsiukui Nežiniukui ir vaikams pažinti raideles ir perskaityti žodelį „SKAITAU!” Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Inga Gudelevičienė su nykštukų pagalba rodė stebuklingą Knygą, skaitė patarles. Ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Diana Bilienė ir Daiva Kamarauskienė žaidė su visais vaikučiais muzikinį raidelių žaidimą, o Kakė Makė edukaciniame filme papasakojo, kaip leidžiamos knygos.

Logopedė Zita Vasiliauskienė