Teisinė forma - biudžetinė įstaiga
Adresas - Likiškėlių g. 14, Alytus, 63163 
Įstaigos kodas - 191055331
Telefonai - (8 315) 76 620
                               76 621
El. paštas -  ld@boruzele.alytus.lm.lt

REKVIZITAI
Nusijuoksi – nusijuoks gamta.
Imsi verkti – ir gamta pravirks.
Panorėsi, net žvaigždė, ir ta,
Trumpučiu eilėraščiu pavirs.
(J. Marcinkevičius)
,,Širdučių“, ,,Pelėdžiukų“, ,,Drugelių“ grupių ugdytiniai ir jų mokytojos Diana Bilienė, Inga Gudelevičienė bei Laisva Lesevičienė dalyvaujame tarptautiniame ilgalaikiame eTwinning projekte ,,Gamta mūsų rankose“. Tai aplinkosauginis projektas, kurio metu vaikai mokosi rūšiuoti, panaudoti atliekas antrą kartą bei kūrybiškai tausoti aplinką. Vaikų ekologinis švietimas yra būtina sąmoningos visuomenės kūrimo dalis. Atsakingo vartojimo įgūdžiai, kuriuos įgyjame vaikystėje, formuoja įpročius, kaip elgiamės su aplinka suaugę. Todėl svarbu, kad gerosios praktikos vaikams būtų diegiamos jau darželyje. Savo ugdytiniams norime parodyti, kad daiktai gali tarnauti ne vieną kartą. Tai taip įdomu, kūrybiška ir neįtikėtina, kai tie daiktai prabyla lėlių, vazelių, pieštukų, raidelių, barškučių, gėlių, skrybėlaičių, batelių… kalbomis! Argi gali taip būti?! – Vaikams, pasirodo, gali, nes tik jie moka prakalbinti, tik jie žino, kokį vaidmenį atliks jo naujai sukurtas, sumodeliuotas, suklijuotas, nuspalvintas ir dekoruotas daiktas.
Ir ne tik. Mūsų mažieji mokinukai sužinojo, jog gamta, kaip ir žmogus, yra gyva, viską jaučia ir nuolatos atsinaujina upėse, vandenynuose, pievose, miškuose, vandens ciklo debesėliuose, skleidžia deguonį, kuriuo mes kvėpuojame.
Ir ne tik. "Širdučių” grupės ugdytiniai renka saldainių popierėlius, kviesdami draugus, tėvelius, senelius ir kitus pažįstamus daryti tai drauge. Kodėl? Todėl, kad vaikai išmoko paprastą pamoką apie aplinkos švarinimą: numestas ant žemės popierėlis tampa šiukšle, o pakeltas – gali tapti puošmena, žaidimu, skaniu kvapu, netgi muzikos instrumentu, nes jis čeža, skreba, trakši. Žaidimai su saldainių (ir ne tik) popierėliais padeda vaikams atsipalaiduoti, patirti laisvės pojūtį, nes juos galima nevaržomai glamžyti, šiurenti, skaičiuoti, kvėpinti mėtyti ir vėl surinkti… gali ant jų atsigulti, ridentis, gali griuvinėti ir mėgautis čežančioje spalvotų popierėlių jūroje.
Alytaus lopšelio-darželio ,,Boružėlė” ,,Širdučių” grupės
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Diana Bilienė.