Teisinė forma - biudžetinė įstaiga
Adresas - Likiškėlių g. 14, Alytus, 63163 
Įstaigos kodas - 191055331
Telefonai - (8 315) 76 620
                               76 621
El. paštas -  ld@boruzele.alytus.lm.lt

REKVIZITAI

Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“  bendruomenė, nuo šių 2022 mokslo metų, rugsėjo mėn. dalyvauja Tarptautiniame  Erasmus+KA210 projekte „Ilgesnis Žemės gyvenimas“ („A Longer Life On Earth“). Mūsų socialiniai partneriai – mokytojai ir mokiniai iš Danijos Middelfarto miesto bei  Lenkijos Promnik ir Turkijos Stambulo miestų mokyklų. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų.

 Kokių konkrečių tikslų sieksime ir kokius rezultatus norėtumėm pasiekti? Kaip šie tikslai susiję su mūsų pasirinktais prioritetais?

Šiandien labai svarbu suvokti tvarumo svarbą visos žmonijos ateičiai. Šio projekto dėka vaikai patraukliai ir įdomiai mokysis ir atras žmonių gyvenimo ir mūsų planetos egzistavimo harmonijos prasmę.

Pagrindiniai projekto tikslai:

1. Didinti dalyvių supratimą apie tvarumą bei mokymosi naudą įgyvendinant jo tikslus.

2. Patraukliai pristatyti jauniems žmonėms rūpinimąsi aplinka bei ekologija per paslapčių eksperimentus, įdomias istorijas, galvosūkius ir didžiules mokslininkų pastangos juos atskleisti.

3. Tobulinti komandinio darbo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

4. Vadovautis įtraukiu požiūriu, kad projekto veiklos būtų prieinamos ir mažiau galimybių dėl geografinių, socialinių, ekonominių kliūčių, sveikatos problemų ir (arba) kultūrų skirtumų turintiems dalyviams.

5. Skatinti aktyvų pilietiškumą, kaip įsipareigojimą laikytis demokratijos, lygybės ir žmogaus teisių vertybių.

Projekto eigoje bus tobulinami mokinių įgūdžiai: jie ugdysis gebėjimą kelti klausimus, spręsti problemas, mokytis eksperimentuoti ir pritaikyti tai, ko išmoko.

Šis projektas siūlo galingą platformą pasitikėjimui kurti, tobulinti bendravimo įgūdžius ir galimybę įprasminti mus supantį pasaulį – pasaulį, kurį vis labiau formuoja mokslas ir technologijos, todėl juo reikia pasirūpinti.

Projekte bus gvildenamos penkios pagrindinės temos:

1. Paslaptingasis Energijos Pasaulis –  mokiniai su mokytojų pagalba sužinos apie šiuolaikinius technologijų pasiekimus, kurie leis naudoti aplinkai nekenksmingus energijos šaltinius, bus parengtas nuotraukų albumas.

2. Nežinomas Gyvenimas mūsų Žinomoje Žemėje – per vaizdo įrašus ir nuotraukas mokiniai sužinos apie įdomias gyvūnų rūšis, jų buveines ir, kad ir kokie unikalūs jie būtų, jų panašumas į mus, žmones, priklausančius tam pačiam pasauliui, ir jie yra priklausomi nuo tų pačių žemiškų gyvenimo sąlygų, kurioms reikia gryno švaraus oro, vandens ar saulės energijos.

3. Nepaaiškinami Reiškiniai – mokiniai dirbs su nepaaiškinamais mūsų planetos reiškiniais, padedami ir  paskatinti mokytojų domėtis gyvenimu žemėje ir pristatyti tai savo pasakojimuose bei piešiniuose.

4. Būk Šaunus ir Perdirbk – mokiniai naujoviškai ir meniškai kurs šiukšlių dėžes, sužinos apie svarbą perdirbti ir pakartotinai naudoti daiktus, siekiant užtikrinti tvarų vartojimą.

5. Lobių Sodas – mokiniai dalyvaus eksperimentuose, paremtuose daržovių auginimu mokyklos sode ar klasės vazonuose, nenaudodami jokių chemikalų. Jie pasodins ir augins savo augalus, daržoves, ne tik kad sužinotų, kaip jie gyvena žemėje, kaip jie susiję su žeme, vandeniu ir saule, bet ir sužinos, kaip sveiką maistą augina patys žmonės – kurs nuotraukų albumus su skirtingose ​​vietose darytomis nuotraukomis.

Projekto metu visų šalių mokytojai, dalyvaujantys projekto veiklose, vyks į šalis partneres, dalinsis savo gerąja patirtimi, semsis patirties iš kitų šalių, grįžę viešins veiklas savo mokyklose, mieste, šalyje. Numatytas veiklas integruos į ugdymo procesą savo mokyklose, taip praturtindami vaikų žinias tam tikromis temomis.

Alytaus lopšelio-darželio Boružėlė“ bendruomenė