Teisinė forma - biudžetinė įstaiga
Adresas - Likiškėlių g. 14, Alytus, 63163 
Įstaigos kodas - 191055331
Telefonai - (+370 315) 76 620; 76 621
El. paštas -  ld@boruzele.alytus.lm.lt

REKVIZITAI

Alytaus lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ įgyvendinamas Erasmus+ projektas „Ilgesnis žemės gyvenimas“ („A longer life on Earth“).  

2023 m. kovo 27 d. prasidėjo antrasis projekto partnerių susitikimas. Į Alytaus lopšelį-darželį „Boružėlė“ atvyko partneriai iš Danijos, Lenkijos ir Turkijos. Svečius lietuviškomis dainomis, šokiais, bei savo rankomis gamintomis dovanėlėmis nuotaikingai pasveikino mažieji įstaigos ugdytiniai.

Vėliau svečiai buvo pakviesti į STEAM laboratoriją lauke: dalyvavo muzikos instrumentų iš antrinių žaliavų gamyboje.

Popietę vyko susitikimas su lopšelio-darželio bendruomene. Partneriai pristatė savo šalis, jų švietimo sistemą, savas įstaigas.

Lankėsi Alytaus miesto savivaldybėje, kur juos priėmė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė, bei  Švietimo ir sporto skyrius vyriausioji specialistė Laima Kairienė.

Vakarinis pasivaikščiojimas po Alytų svečiams paliko kaip ypatingai švaraus ir žalio miesto įspūdį.

Kovo 28 d. projekto partneriai dalyvavo mūsų įstaigos veiklose „Ekologija sujungia“, kuriomis liko ypatingai sužavėti.

Apsilankymas Kraštotyros muziejuje svečiams suteikė galimybę prisiliesti prie mūsų krašto praeities. „Popieriaus gamybos“ edukacijoje jie susipažino su popieriaus istorija nuo Kinijos iki Europos.

Antradienio vakaras Birštone, lankymasis „Birutės viloje“ mineralinio vandens paviljone, bei biuvetėse jiems suteikė jėgų ir atsipalaidavimo.

Kovo 29 d. rytas Alytaus lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ prasidėjo Erasmus + draugystės medžio – klevo sodinimu. Skambėjo lietuvių liaudies dainos, sukosi rateliai.

Vėliau svečiai lankėsi daiktų mainų ir atnaujinimo centre „TikoTiks", kur buvo supažindinti su daiktų atsakingu vartojimu, jų prikėlimu naujam gyvenimui. 

Trečiadienio popietę vyko „Madų šou – būk stilingas ir madingas“. Stebėti renginio  susirinko ne tik svečiai, bet ir visa lopšelio-darželio bendruomenė. Ugdytiniai  drąsiai, artistiškai žingsniavo podiumu, demonstravo kartu su tėveliais ir mokytojais iš antrinių žaliavų sukurtus drabužius, skrybėles, papuošalus.

Renginio metu buvo įteikti sertifikatai projekto dalyviams iš Danijos, Lenkijos, Turkijos.

Kovo 30 d. projekto partneriai lankėsi Žuvinto biosferos rezervate, kuri susipažino su Lietuvos paukščių ir natūralios gamtos pasauliu.

Po ekskursijos vyko susitikimo Lietuvoje veiklų aptarimas ir sekančio susitikimo Lenkijoje planavimas.

Kovo 31 d. – paskutinė partnerių susitikimo diena. Svečiai aplankė  Vilniaus senamiestį, Aušros vartus, Katedros aikštę, Gedimino pilies bokštą, kurio apžvalgos aikštelėje grožėjosi Vilniaus kraštovaizdžiu.

Projekto partneriai nuoširdžiai dėkoja lopšelio-darželio „Boružėlė“ bendruomenei už puikiai organizuotą susitikimą: įdomias veiklas, naujas patirtis, malonų priėmimą.